OSRAM Night Breaker: 10 let bezpečnějších nočních jízd

Datum: 7.10.2017 02:00  |  Organizace: OSRAM Ceska republika s.r.o  |  Firemní zpráva

Společnost Osram slaví s žárovkami Night Breaker od roku 2007, kdy byly poprvé uvedeny na trh, nepřetržitě úspěchy již deset let.

Halogenové žároveky Night Breaker Laser poskytují oproti standardním žárovkám o 130 procent více světla
Halogenové žároveky Night Breaker Laser poskytují oproti standardním žárovkám o 130 procent více světla

Poslední model, Night Breaker Laser, nejprodávanější produkt ze sortimentu výkonných halogenových žárovek, poskytuje oproti standardním halogenovým žárovkám až o 130 procent více světla. „Vynikající úspěch série Night Breaker nás znovu utvrzuje ve snaze zdokonalovat tradiční halogenové žárovky i xenonové výbojky v našem sortimentu,“ říká Terje Noevig, ředitel pro automobilový spotřební trh ve společnosti Osram.

Světlem proti tmě – s autožárovkami Night Breaker

Série výrobků Night Breaker je od svého uvedení v roce 2007 předmětem konstantního vývoje a expanze. Produktová řada halogenových žárovek Night Breaker Laser, která poskytuje oproti standardním žárovkám o 130 procent více světla, a řada Night Breaker Unlimited, která svítí oproti standardním žárovkám až o 110 procent silněji, jsou k dispozici pro všechny typy halogenových světlometů. Společnost Osram má řešení i pro řidiče, kteří kladou větší důraz na silnější světla, a to v podobě série výbojek Xenarc Night Breaker Unlimited, jež vydává až o 70 procent více světla než běžné výbojky a je určena vozidlům s xenonovými světlomety. V závislosti na typu dokážou světlomety s výbojkami Xenarc Night Breaker Unlimited vytvořit paprsek dlouhý až 260 metrů – tedy 2,5násobek délky fotbalového hřiště.

Výhody větší svítivosti jsou jasné

V závislosti na typu světlometu dokáže Night Breaker Laser vytvořit paprsek až o 40 metrů delší než standardní žárovka a umožňuje tak rychleji zaznamenat překážky a získat více času na bezpečnost vlastního výběru. Jasnější a bělejší světlo také lépe osvětluje vozovku a zejména krajnici a vy se můžete snáze věnovat dopravnímu značení a zvládat mnohé nástrahy, například v podobě zvířat. Díky nadprůměrnému jasu je noční jízda pro uživatele méně únavná.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Prověření funkčnosti lisovacího nářadí

20.6.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
V rozhovoru pro TZB-info se Ing. Mojmír Böhm, ředitel české filiálky REMS, vyjadřuje k problematice ověřování funkčnosti lisovacího nářadí. Kontrola má přesný řád a jejím výsledkem je informace, zda kontrolovaný lis a konkrétní lisovací kleště odpovídají normativním požadavkům.

Studenti z ČVUT vyhráli soutěž s robotem na úklid staveniště

30.5. 15:39   Studenti Fakulty stavební Českého vysokého učení technického (ČVUT) zvítězili v mezinárodní soutěži, do které se zapojily týmy z 58 zemí. Navrhli robota, který je schopen uklidit staveniště. více >>>

V Evropě se bude jezdit na elektřinu. Bude jí dostatek? A co infrastruktura?

17.5.2018 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Emisní normy pro evropské automobilky jsou nastaveny tak, že bez výroby elektromobilů nebudou od roku 2020 schopny dostat průměrné emise flotily svých modelů pod 95 g CO2/km. Všechny evropské automobilky tak s výrobou a prodejem elektromobilů počítají.
diskuse: 11 příspěvků, poslední 22.06.2018 16:18

Projektování slaboproudu IV. – pozice projektanta

14.5.2018 | Ing. Tomáš Mikula
Jaká je dnešní pozice projektanta slaboproudých systémů? Zkusme si to shrnout.

Proč ještě elektromobily neslouží jako podpůrná služba?

12.5.2018 | Jason Deign, Greentech Media, překlad: Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Ve Velké Británii vyšla v únoru velká studie na téma využití elektromobilů jako podpůrné služby (vehicle to grid, V2G). Navzdory tomu může ještě dlouho trvat, než se z této technologie stane mainstream.

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

CAD a BIM knihovny

Partneři - Elektrotechnika


logo EXACQ

logo DOMAT CONTROL SYSTEM

logo AERS
 
 

Aktuální články na ESTAV.czStavba, která klame tělem. Obrovské schodiště je rozhlednou i hledištěm divadlaRekuperace není nezbytnou funkcíPodlahové vytápění bez navyšování podlahy? Jedině Uponor Comfort E!Odpadní teplo přináší užitek firmám i domácnostem