Ovládejte programovatelné podstanice pomocí terminálu s dotykovým displejem HT200

Datum: 9.3.2017 03:15  |  Organizace: Domat Control System s.r.o.  |  Firemní zpráva

Aplikační inženýři již nemusejí instalovat a učit se nové programy. Jeden HMI projekt slouží jak pro místní ovládání na displeji PLC nebo webový přístup, tak pro vzdálený přístup pomocí terminálu HT200.

Domat Control System s.r.o.
U Panasonicu 376
530 06 Pardubice - Staré Čívice

tel.:+420 421 100 823
e-mail:
web:www.domat.cz

Dotykový terminál HT200 představuje elegantní a přehledný způsob, jak ovládat programovatelné podstanice s runtimem SoftPLC či Merbon. Jeho 7“ LCD displej zobrazuje stromovou strukturu menu, která se vytváří pro displeje podstanic, v aplikaci Merbon Menu Reader, nebo grafická schémata zařízení s aktuálními hodnotami v panelech, tvořených jako webové stránky pro web servery podstanic.

HT200 může komunikovat s až 10 podstanicemi po jednom komunikačním protokolu, tedy buď SoftPLC Link pro podstanice SoftPLC, nebo SSCP pro podstanice s Merbon RT. Díky síťové komunikaci zabezpečeným protokolem není problém zobrazovat data z PLC instalovaných na různých lokalitách a propojených přes síť Internet.

Terminál se instaluje do dveří rozvaděče pomocí přiložených úchytek a vyžaduje napájení 24 V ss. S podstanicemi komunikuje pomocí rozhraní Ethernet. IP adresa a další parametry se nastavují jednoduše přes webové rozhraní HT200. Web slouží i jako jedna z možností, jak nahrát či aktualizovat definiční soubor pro menu či grafické panely.

Ovládání pomocí dotykového displeje je intuitivní a vychází z postupů, osvědčených při návrzích mobilních aplikací. Software je navíc zdarma dostupný v podobě aplikace Merbon Menu Reader, kterou lze stáhnout na Google Play a App Store. Tím se možnosti ovládání rozšiřují na jakákoliv mobilní zařízení s operačními systémy iOS a Android.

Díky otevřenému OS Linux a příznivé ceně je možné HT200 využít i bez aplikace pro PLC Domat – jako OEM ovládací panel pro cizí systémy.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

V Evropě se bude jezdit na elektřinu. Bude jí dostatek? A co infrastruktura?

17.5.2018 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Emisní normy pro evropské automobilky jsou nastaveny tak, že bez výroby elektromobilů nebudou od roku 2020 schopny dostat průměrné emise flotily svých modelů pod 95 g CO2/km. Všechny evropské automobilky tak s výrobou a prodejem elektromobilů počítají.
diskuse: 9 příspěvků, poslední 24.05.2018 14:34

Projektování slaboproudu IV. – pozice projektanta

14.5.2018 | Ing. Tomáš Mikula
Jaká je dnešní pozice projektanta slaboproudých systémů? Zkusme si to shrnout.

Proč ještě elektromobily neslouží jako podpůrná služba?

12.5.2018 | Jason Deign, Greentech Media, překlad: Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Ve Velké Británii vyšla v únoru velká studie na téma využití elektromobilů jako podpůrné služby (vehicle to grid, V2G). Navzdory tomu může ještě dlouho trvat, než se z této technologie stane mainstream.

Elektrické autobusy začínají dělat vrásky ropnému průmyslu

26.4.2018 | Jeremy Hodges, Bloomberg, překlad: Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Každý den v letošním roce bude potřeba o 279 000 barelů ropy méně. Důvod? Čína rozšiřuje svou flotilu elektrických autobusů v rozsahu celé londýnské MHD každých pět týdnů.
diskuse: 1 příspěvek, 11.05.2018 23:40
RTC LED Troffer Eaton

Co je LED Troffer lighting?

16.4. 13:56   Troffer je obdélníkové svítidlo, které zapadá do modulární stropní mřížky. více >>>

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

Partneři - Elektrotechnika


logo EXACQ
logo AERS

logo DOMAT CONTROL SYSTEM
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPraktické zkušenosti se systémem řízeného větrání a vytápění ATREA v rodinném doměKonec složitému otevírání garážových vratInteligentní dům vás přesvědčí z pohledu úspor i komfortuNáchod chce koupit za 46 milionů pozemky po bývalé textilní továrně v srdci města