opravné prostředky ze zákona 406, když nelze povinnosti splnit
principy referenčních hodnot
kombinace zdrojů a systémů, regulace a monitoring
argumentace pro opatření
registrace
Energetická náročnost budov od 2022
prezenčně středa 1.12.2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

DELTA zavádí BIM do plánování stavebních projektů

Informační model budovy je inteligentní proces vytváření a správy dat o budově během celého jejího životního cyklu.

Erik Štefanovič o systému BIM, který DELTA již od loňského podzimu aktivně zahrnula do způsobu plánování a projekce svých stavebních projektů o této platformě říká: „Systém BIM mění projektovou dokumentaci na jeden velký detailní, interdisciplinární souhrn informací. Vzniká tak jeden interaktivní model budovy, který již svou podstatou nutí všechny spolupracovat".

Building information modeling se stává velmi aktuálním trendem i na poli českého stavebnictví a sám Štefanovič potvrzuje: „Sami jsme zaznamenali zájem od investorů o to, aby byly stavební projekty realizovány v platformě BIM. Investoři totiž sami začínají mít zájem o to, aby příprava projektu byla skutečně promyšlená a projekt vznikal souhrou všem dotčených řemesel. Připravovat projekt v tomto 3D modelu umožňuje mimo jiné mnohem snáze a dříve odhalit problémy, chyby i případné kolize. Systém BIM mění pojem projektová dokumentace na jeden velký detailní, interdisciplinární souhrn informací, které užívají jak projekční, tak i realizační firmy. Vzniká tak jeden propojený dokument, který již svou podstatou nutí všechny spolupracovat. Právě kvalitní spolupráce je základem úspěchu každého stavebního projektu“.

„Kvalitní dokumentace skutečného stavu je nejen důležitý podklad pro bezproblémový provoz, ale také zvyšuje cenu nemovitosti při prodeji“, uzavírá Štefanovič.
Kvalitní dokumentace skutečného stavu je nejen důležitý podklad pro bezproblémový provoz, ale také zvyšuje cenu nemovitosti při prodeji“, uzavírá Štefanovič.

DELTA Group ČR - Delta Projektconsult s.r.o.
logo DELTA Group ČR - Delta Projektconsult s.r.o.

Se společností DELTA získáváte partnera, který Vás bude osobně provázet celým stavebním projektem zejména v těch citlivých oblastech jako je architektura, generální projektování, stavební management a řízení projektu, stavební dozor investora atd.

 
 
Reklama