Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Chytrá domácnost nejen pro chytré ženy

Datum: 22.3.2013 6:00  |  Firemní zpráva

V rámci výstavy Světlo v architektuře 2013 (4. - 7. 4. 2013 ve Veletržním paláci) a ojedinělého projektu Chytrá domácnost nejen pro chytré ženy bude vybudován Modelový byt, tentokráte věnovaný ženám a zelenému bydlení.

V rámci letošního již třetího ročníku Světlo v architektuře 2013, který se koná ve dnech 4. až 7. dubna 2013 ve Veletržním paláci, vznikne ojedinělý projekt „Chytrá domácnost nejen pro chytré ženy“. Společnost Czech Architecture Week společně se společností Schneider Electric a Insight Home v rámci této výstavy vybuduje Modelový byt, tentokráte věnovaný ženám a zelenému bydlení.

Chytrá domácnost nejen pro chytré ženy ekologické zelené bydlení pro ženy

Velkoryse koncipovaný modelový byt na ploše 640 m2 navrhl dámský tým kanceláře Bogle Architects pod vedením architektky Viktorie Součkové. Byt je zaměřený na ekologické zelené bydlení s maximálním ohledem na úspornost, pohodlí, bezpečnost, ekologii a udržitelný rozvoj. Byt kromě špičkového interiérového designu a svítidel představí moderní koncept pod hlavičkou „Chytrá domácnost nejen pro chytré ženy“. Byt bude řízen systémem inHome AMX, který dodává společnost Insight Home a jehož součástí budou ovládací prvky Unica Top a řídicí a regulační prvky KNX, které dodá společnost Schneider Electric.

„Moderní žena má ráda moderní design a moderní životní styl. A právě chytré bydlení řešené systémem inHome AMX splňuje nejvyšší požadavky na design, úspory, bezpečí a pohodlí,“ říká Jan Průcha – předseda představenstva společnosti Insight Home – a dodává: „Mnohdy je to právě žena, která když je na mateřské nebo v domácnosti, nejčastěji používá prvky domácí automatizace, a proto je klíčové, aby ovládání bylo uživatelsky přívětivé a intuitivní, systém byl naprosto spolehlivý a pomáhal k tomu, aby žena měla více času na sebe, rodinu a domácnost.“ Modelový byt bude možno ovládat pomocí iPadu, iPhone a širokoúhlého dotykového panelu AMX s úhlopříčkou více jak 20 palců.

Řízení inteligentních domů by nemělo být pouze chytré, ale samotné ovladače by měly být i krásné. „Proto představujeme řadu vypínačů a zásuvek Unica Top, která v sobě zahrnuje komfort, komunikaci, bezpečnost, ušlechtilé materiály a inteligentní řízení dle celosvětového standardu KNX. Úplnou novinkou je řada Unica Class, která přináší čisté linie a přírodní materiály, jako je břidlice, sklo, kůže či ušlechtilé aluminium. Unica Class je zárukou exkluzivního a originálního vzhledu, který vnese přírodu do každého interiéru. Nabídku završuje řada Merten,“ říká Radim Hendl – vedoucí segmentu Domovní elektroinstalace společnosti Schneider Electric.

Modelový byt bude možno navštívit od 4. do 7. dubna vždy od 10.00 až do 18.00 hodin ve Veletržním paláci. Více informací o celém projektu

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Výrobní závod českého výrobce svítidel Modus v České Lípě

V Česku roste počet pracujících vězňů. Na pokrytí poptávky firem to ale nestačí

24.3.2019 | Jakub Žižka, Botticelli s.r.o
Pro soukromé podniky pracuje nyní nejvíce vezňů za poslední 4 roky. Zaměstnávání vězňů přitom přináší firmám, vedle řešení nedostatku pracovních sil, i další výhody - nižší náklady, snazší reakce na sezónnost.
Novinky v designu interérů hotelů,

Hotely - designéři pracují s výraznými tvary i osvětlením

12.3.2019 | redakce
Hotely dnes ve svých vstupních halách vytvářejí originální a pro hosty přívětivé a pohodlné prostředí. Díky nim hostům též hned v prvních vteřinách po jejich příchodu předávají svůj příběh.

Retrofit z pohledu měření a regulace

18.2.2019 | Ing. Jan Vidim
Zařízení pro měření a regulaci (MaR), stejně jako ostatní systémy TZB, procházejí svým životním cyklem, na jehož konci je nutné systém rekonstruovat. Zásadní podmínkou úspěšného retrofitu je stanovit si požadovanou dobu životnosti rekonstruovaného zařízení.

Unipetrol a ČEZ rozšiřují nabídku sítě Benzina o dobíjení elektromobilů

16.2.2019 | ČEZ, a.s.
Na čerpacích stanicích Benzina bude možné stále častěji kromě klasických pohonných hmot „načerpat“ také elektřinu do elektromobilu. Nejnovější rychlonabíječka ČEZ byla uvedena do provozu v Českých Budějovicích na čerpací stanici Benzina v Nádražní ulici.

Napříč Baltem s hybridním pohonem

15.2.2019 | Břetislav Koč
Jak velkou baterii potřebuje hybridní trajekt? Kolik emisí ušetří? A jezdí něco takového v ČR?

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Elektrotechnika