Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Chytrá domácnost nejen pro chytré ženy

Datum: 22.3.2013 6:00  |  Firemní zpráva

V rámci výstavy Světlo v architektuře 2013 (4. - 7. 4. 2013 ve Veletržním paláci) a ojedinělého projektu Chytrá domácnost nejen pro chytré ženy bude vybudován Modelový byt, tentokráte věnovaný ženám a zelenému bydlení.

V rámci letošního již třetího ročníku Světlo v architektuře 2013, který se koná ve dnech 4. až 7. dubna 2013 ve Veletržním paláci, vznikne ojedinělý projekt „Chytrá domácnost nejen pro chytré ženy“. Společnost Czech Architecture Week společně se společností Schneider Electric a Insight Home v rámci této výstavy vybuduje Modelový byt, tentokráte věnovaný ženám a zelenému bydlení.

Chytrá domácnost nejen pro chytré ženy ekologické zelené bydlení pro ženy

Velkoryse koncipovaný modelový byt na ploše 640 m2 navrhl dámský tým kanceláře Bogle Architects pod vedením architektky Viktorie Součkové. Byt je zaměřený na ekologické zelené bydlení s maximálním ohledem na úspornost, pohodlí, bezpečnost, ekologii a udržitelný rozvoj. Byt kromě špičkového interiérového designu a svítidel představí moderní koncept pod hlavičkou „Chytrá domácnost nejen pro chytré ženy“. Byt bude řízen systémem inHome AMX, který dodává společnost Insight Home a jehož součástí budou ovládací prvky Unica Top a řídicí a regulační prvky KNX, které dodá společnost Schneider Electric.

„Moderní žena má ráda moderní design a moderní životní styl. A právě chytré bydlení řešené systémem inHome AMX splňuje nejvyšší požadavky na design, úspory, bezpečí a pohodlí,“ říká Jan Průcha – předseda představenstva společnosti Insight Home – a dodává: „Mnohdy je to právě žena, která když je na mateřské nebo v domácnosti, nejčastěji používá prvky domácí automatizace, a proto je klíčové, aby ovládání bylo uživatelsky přívětivé a intuitivní, systém byl naprosto spolehlivý a pomáhal k tomu, aby žena měla více času na sebe, rodinu a domácnost.“ Modelový byt bude možno ovládat pomocí iPadu, iPhone a širokoúhlého dotykového panelu AMX s úhlopříčkou více jak 20 palců.

Řízení inteligentních domů by nemělo být pouze chytré, ale samotné ovladače by měly být i krásné. „Proto představujeme řadu vypínačů a zásuvek Unica Top, která v sobě zahrnuje komfort, komunikaci, bezpečnost, ušlechtilé materiály a inteligentní řízení dle celosvětového standardu KNX. Úplnou novinkou je řada Unica Class, která přináší čisté linie a přírodní materiály, jako je břidlice, sklo, kůže či ušlechtilé aluminium. Unica Class je zárukou exkluzivního a originálního vzhledu, který vnese přírodu do každého interiéru. Nabídku završuje řada Merten,“ říká Radim Hendl – vedoucí segmentu Domovní elektroinstalace společnosti Schneider Electric.

Modelový byt bude možno navštívit od 4. do 7. dubna vždy od 10.00 až do 18.00 hodin ve Veletržním paláci. Více informací o celém projektu

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Velký nebo malý řídicí systém? Rozdíl v přístupech

20.11.2018 | Ing. Jan Vidim, Domat Control System s.r.o.
„Velikost“ řídicího systému má významný vliv na to, jak k němu přistupují jednotliví účastníci dodavatelského řetězce – investor, projektant, obchodník a realizační technik či programátor. Jak ale vlastně velikost určit – a jak ji vůbec definovat? Z hlediska měření a regulace můžeme vyzdvihnout dva hlavní faktory: rozsah a složitost.

Proběhla VII. mezinárodní konference LUMEN V4 2018

13.11.2018 | Jan Nekvapil, Ústav elektroenergetiky FEKT VUT Brno
Ve dnech 18.– 20. září 2018 se v prostorách Grand Hotelu v Třebíči uskutečnila VII. mezinárodní konference LUMEN V4 2018 zaměřená na problematiku týkající se světelné a osvětlovací techniky v oblasti vědy, výzkumu a praxe.

Autokalibrace čidel CO2

17.10.2018 | Ing. Jan Vidim, Domat Control System s.r.o.
Prostorová a kanálová čidla CO2 pro použití v systémech řízení budov jsou dnes prakticky bez výjimky osazena měřicími prvky, které pracují na principu NDIR (Nondispersive Infrared). Měří rozptyl infračerveného světla, ke kterému dochází na molekulách CO2 v měřicí komůrce.

Jeden luster nestačí. Trendy v interiérovom osvetlení

6.10.2018 | Hornbach
Osvetlenie v byte je jeden z najdôležitejších faktorov, ktoré vytvára atmosféru a ovplyvňuje našu náladu a psychiku. Nedostatok svetla, alebo naopak - príliš presvetlené priestory, nie sú príliš vhodné ani príjemné pre oči. Preto si výber počtu, intenzity a farebnosti osvetlenia pri zariaďovaní interiéru dobre premyslite.

Startují dotace na výměnu veřejného osvětlení

1.9.2018 | Ministerstvo životního prostředí
Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje dotační výzvu s cílem snížit tzv. světelné znečištění. V Národním programu Životní prostředí má připraveno 30 milionů korun. Obce v chráněných krajinných oblastech mohou na rekonstrukci veřejného osvětlení získat až 2 miliony korun.

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

In-počasí v ČR
technická podpora výrobců

Partneři - Elektrotechnika