Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Konference ABAF 2012 – v novém termínu!

Konference Advanced Batteries, Accumulators and Fuel Cells (ABAF) se bude konat 26. – 30.8. 2012. Bude to již 13. konference v sérii, a zúčastnili se jí doposud již vědci z více jak 27 států světa.

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) společně s americkou skupinou The Electrochemical Society chystají již 13. ročník mezinárodní konference Advanced Batteries, Accumulators and Fuel Cells (ABAF).

Na konferenci se sjíždějí odborníci z celé střední a východní Evropy i z celého světa. Konference za svou dobu sdružila odbornou i část laické veřejnosti. „Bude to již 13. konference v sérii, a zúčastnili se jí doposud již vědci z více jak 27 států světa. Tradiční je též zájem vědců z východních zemí a Dálného východu,“ dodává hlavní organizátorka konference Doc. Ing. Marie Sedlaříková CSc., z Ústavu elektrotechnologie.

Velký význam má celá konference ve vztahu k životnímu prostředí a problematice elektrochemických zdrojů proudu, prodlužování životnosti baterií, atd. „Hlavním cílem bylo a je sledování výzkumu a vývoje nejmodernějších chemických zdrojů energie,“ dodává doc. Sedlaříková.


Těžištěm této konference je studium poznatků materiálového výzkumu orientovaného na elektrochemii systémů, v nichž je přísně vyloučena vlhkost (elektrochemie kovového lithia a příbuzné problémy).
Dalším významným a perspektivním směrem je výzkum a vývoj elektrochemických superkondenzátorů, sloužících pro vyrovnávání zátěže a odběru v nových systémech pohonu, např. v mobilních prostředcích. Jedna ze sekcí je věnována elektromobilům, další elektrochromním prvkům, a další solárním systémům.

Na konferenci se objeví celá plejáda známých českých odborníků. Z dalších významných osobností přijede Prof. Petr Vanýsek z University v Illinois ( USA ), Ass. Prof. Arnaldo Visintin z University v La Platě( Argentina ), Prof. Vito di Noto z University v Padově ( Itálie ), Ass:Prof. Marian Chattenet z CNRS v Grenoblu ( Francie ) a další .
„Myslím si, že tento rok bude co do obsazenosti kapacitami nejbohatší. Konference určitě nabídne zajímavý zážitek všem,“ říká chairman konference Prof. Ing. Jiří Vondrák, DrSc, ze stejného ústavu.

Veškeré bližší informace o mezinárodní konferenci ABAF 2012 můžete nalézt na webových stránkách www.aba-brno.cz, nebo na stránkách www.feec.vutbr.cz.

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně
logo Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně

První elektrotechnické disciplíny byly na technické univerzitě VUT poprvé již v roce 1905. Od roku 1959, kdy byla založena samostatná fakulta energetiky, která se později transformovala na Fakultu elektrotechnickou, úspěšně dokončilo inženýrské studium na ...

 
 
Reklama