Praxe - elektrotechnické konstrukce

Autoelektronika

Elektrický přerušovač pro směrovky

Tento přerušovač je u většiny starších automobilů realizován pomocí termomechanického principu. Proud procházející žárovkou zahřívá odporový drát, ten se prodlouží, obvod se přeruší, žárovka zhasne, drát vychladne a obvod se opět uzavře. Podobným způsobem pracují i bimetalové přerušovače.

Generátor signálu λ sondy

Při zjišťování závad v oblasti vstřikování paliva a při pochybnostech o funkčnosti λ sondy je výhodné její signál nahradit správným signálem z následujícího přípravku. Jedná se o signál podobný obdélníkovému.

Tester lambda sondy

Dvoubodové lambda sondy se používají u zážehových motorů s dvoubodovou regulací lambda. Zasahují do výfukového potrubí a snímají rovnoměrně proud spalin ze všech válců.

Indikátor napětí autobaterie

Měřit napětí autobaterie při různých provozních stavech můžeme analogovým nebo digitálním měřicím přístrojem. V obou případech je měření rychlých průběhů obtížné, výše uvedené přístroje jsou vhodné pouze pro měření statických hodnot. Používat osciloskop může být vzhledem k jeho rozměrům, ceně a složitějšímu nastavování méně praktické. Následující indikátor s LED tyto problémy řeší.

Tester vstřikovacích ventilů

Zkoušet funkci vstřikovacích ventilu u horkého motoru v autě není právě snadné. Následující přípravek umožňuje vyzkoušet vymontovaný vstřikovací ventil mimo automobil. K tomu je potřeba po stisknutí tlačítka vytvořit jeden impuls o délce jednotek milisekund, který sepne MOS tranzistor a pustí na krátký okamžik do ventilu proud jednotek ampér.

Ostatní

Přehled konstrukcí, které publikoval Ing. Vlček

Rozdělení dle obsahu a dle publikací. Ke všem konstrukcím dodávám plošný spoj i sadu součástek. Ceník stavebnic elektro.

Určení vlastností neznámého transformátorů

Životnost transformátorů je výrazně delší než morální a fyzická životnost většiny elektrotechnických zařízení. Při likvidaci starých přístrojů si je většinou proto necháváme k případnému dalšímu použití.

Odrušení plošných spojů

Tento text je určen pro výuku praxe na SPŠE. Doplňuje publikaci Základy elektrotechniky – Elektrotechnologii.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Projekty 2017

Partneři - Elektrotechnika

logo SIEMENS
logo DOMAT CONTROL SYSTEM
logo SCHNEIDER ELECTRIC

logo JABLOTRON
logo EXACQ
 
 

Aktuální články na ESTAV.czAirbnb chce začít stavět vlastní domy na pronájemNové loftové bydlení umí ukázat kvality staré řemeslné práceVIDEO: Autonomní stavební mechanizace. Reálné využití dříve než automobilyBrno zahájilo průzkumné práce v retenční nádrži v Králově Poli