Archiv článků od 19.10.2010 do 24.4.2016

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2   

Užiteční pomocníci od Testa

24.4.2016 | Ing. Jan Blažíček, Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Měřicí přístroje se staly nezbytným vybavením profesionálů působících ve všech oborech TZB. Jednou z firem, které se na tuto oblast soustředí, je společnost Testo. Ve svém sortimentu má vedle termokamer i zařízení pro měření teploty, vlhkosti, rychlosti proudění nebo tlaku, či analyzátory spalin.
diskuse: 1 příspěvek, 26.04.2016 10:05

Výsledky soutěže o termokameru testo 869

16.4.2016 | TESTO, s. r. o.
V únoru a březnu probíhala na našem portálu Soutěž o novou termokameru testo 869. Této soutěže se zúčastnilo mnoho soutěžících z oblastí stavebnictví, topenářství, správy budov, údržby, elektro a z dalších profesí.

První analyzátor spalin testo 330i s dálkovým ovládáním

8.4.2016 | TESTO, s. r. o.
Analyzátory spalin jsou dnes moderní měřící systémy, které mohou být využity na všech typech komunálních a průmyslových spalovacích, vytápěcích a energetických zařízeních. Uživatel nejčastěji požaduje měření koncentrace O2, CO2, CO, NO, teploty spalin, přebytku vzduchu, účinnosti spalování, komínové ztráty a komínového tahu.

Soutěž – vyhrajte novou termokameru testo 869 v hodnotě 29.700,– Kč

19.2.2016 | TESTO, s. r. o.
Odpovězte na tři otázky a máte šanci vyhrát novou termokameru testo 869. Profesionální technologie za nízkou cenu dělá z nové termokamery testo 869 od společnosti Testo AG ideální nástroj pro rychlé kontroly v terénu.

Panasonic Toughpad představuje tablet s velkým 4K displejem –

22.11.2015 | Panasonic Marketing Europe GmbH, organizační složka Česká republika - divize Panasonic Computer Product Solutions
Panasonic představuje svůj odolný profesionální tablet s velkým displejem Toughpad 4K FZ-Y1 ve verzi Performance. Tablet je určen pro konstruktéry, architekty a designéry, kterým poskytne výjimečný výkon zobrazení na mobilním zařízení. Tablet FZ-Y1 je prvním zařízením Panasonic Toughpad se systémem Windows 10.

Na český trh míří špičkové německé nářadí ROLLER

20.11.2015 | GEROtop spol. s r.o.
V současné době přichází na český trh ve světě již mnoho let známá značka německého nářadí ROLLER a přináší komplexní sortiment převážně pro instalatéry a topenáře.

Osvědčená termokamera testo 870 – pro efektivní kontrolu instalací

30.10.2015 | TESTO, s. r. o.
Termokamera testo 870 je speciálně navržena ve spolupráci s uživateli. Její předností je snadná obsluha, robustnost a vysoká kvalita snímků.

Už devět let podporuje Narex na školách budoucí mistry řemesel

1.7.2015 |
Unikátní projekt českého výrobce elektronářadí rozvíjí technickou vzdělanost i zručnost mladých lidí a napomáhá při výchově odborníků pro průmyslová odvětví.

RTG detekce míry poškození dřevených prvků staveb

11.5.2015 | Ing. Andrea Nasswettrová, Ph.D., Ing. Pavel Šmíra, Ph.D., Ing. et Ing. Soňa Křivánková, Metodické pracoviště Sanace dřeva, Vědeckotechnický park profesora Lista Brno
Příspěvek prezentuje diagnostickou metodu založenou na rentgenovém (RTG) zobrazení degradované dřevní hmoty. Samotná RTG technika využívá obrazových informací zpracovaných pomocí 2D rovinné transformace. Získaný rentgenový snímek je vyhodnocen ve speciálně navržených programech.

Zařízení pro detekci vlhkosti dřeva

16.3.2015 | Ing. Pavel Mlejnek, Ph.D., Ing. Aleš Vodička, Ing. Jan Včelák, Ph.D., ČVUT Praha a UCEEB
Článek popisuje systém senzorů sloužících pro detekci zvýšené vlhkosti ve stavebních materiálech, především dřevě. Předpokladem je zabudování sítě senzorů do konstrukčních materiálů dřevostavby a jejich připojení k monitorovací jednotce. Cílem je vyvinout sběrnicový typ senzoru vhodný pro permanentní zabudování do konstrukce již při realizaci stavby.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 19.03.2015 11:33

Kónické spojky KM XL poprvé úspěšně použity také v Evropě

25.11.2014 | GLYNWED s.r.o.
Montážně-stavební společnosti, které se zabývají pokládkou potrubí z PE-HD velkých dimenzí a jeho svařováním pomocí elektrotvarovek, se na stavbě běžně setkávají s obtížemi, které toto svařování s sebou přináší.

Česká republika se stala centrem evropské robotiky

20.10.2014 | ABB
Ve Vestci u Prahy vznikl evropský showroom robotiky pro svařování a dělení materiálu společnosti ABB. Ta v České republice zaujímá vedoucí postavení na trhu robotizované automatizace a výstavbou nového showroomu v řádech několik desítek milionů korun dále rozvíjí své zdejší zázemí v oblasti svařování a dělení materiálu pro celou Evropu.

Nové svářečky FRIAMAT IV. generace pro svařování elektrotvarovek

15.9.2014 | GLYNWED s.r.o.
Elektrosvařování PE-HD potrubí je neoddělitelně spojeno s výrobky společnosti FRIATEC, které utvářejí již více než 30 let standardy této technologie. Nové přístroje FRIAMAT® Prime s možností dokumentace a FRIAMAT® Basic bez možnosti dokumentace jsou vyrobeny tak, aby odolávaly nejtěžším podmínkám na staveništích.

Jak začít s termografickou diagnostikou budov?

26.11.2013 | , Jan Sova
Článek se věnuje krátkému přehledu aplikací termokamer ve stavebnictví s odkazem na ukázky z praxe. Dále je diskutována problematika volby vhodné termokamery a software pro tuto aplikaci. V závěru článku je krátká pozvánka do Centra termografie s přehledem pořádaných školení.

Test aku šroubováků

23.10.2013 | Energetické služby PRE
Než si půjdete koupit aku šroubovák, přijďte si do Centra energetického pradenství PRE prohlédnout výsledky spotřebitelského testu, můžete si tak ušetřit zbytečné starosti.

Testovanie nivelačných prístrojov pre potreby stavebníctva

1.7.2013 | Ing. Ján Ježko, PhD., Katedra geodézie, SvF STU Bratislava
Cílem tohoto příspěvku je výklad a aplikace testovacího postupu pro určení odchylky sklonu záměrné přímky a vyhodnocení přesnosti převýšení měřeného v jedné nivelační sestavě dle technické normy STN ISO 17123-2: 2005 pro čtyři konkrétní nivelační přístroje.
Postup a výsledky kontroly optických prevažovacích prístrojov

Postup a výsledky kontroly optických prevažovacích prístrojov

13.5.2013 | Ing. Ján Ježko, PhD., Katedra geodézie, Stavebná fakulta, Slovenská technická univerzita v Bratislave
Vytyčovanie a kontrola zvislého smeru patrí medzi často riešené úlohy i v stavebníctve. K prístrojom, ktoré sa používajú pri vytyčovaní zvislíc patria optické prevažovacie prístroje (optické premietače). Najčastejšie používaným prístrojom je prístroj Zeiss PZL (Zeiss Zenitholt PZL 100). Príspevok popisuje postup a výsledky testovania podľa STN ISO 17123-7: 2010 Optika a optické prístroje – Postupy na testovanie geodetických prístrojov. 7. časť: Optické prevažovacie prístroje.

Nahlédněte pod omítku s naší detekční sadou

10.4.2013 | Energetické služby PRE
Chystáte se vrtat do zdi a potřebujete vědět, zda v ní nejsou rozvody elektřiny? S naší detekční sadou lokalizujete skryté předměty ve stěnách, stropech i podlahách až do hloubky 15 cm.

IRT 01 - regulátor pro infrakabiny

24.2.2011 | Fenix Trading s.r.o.
Pořízení klasické sauny v domácnosti může být problém. Požadovaný prostor min. 3m2, vysoká cena a provozní náklady. V těchto případech bývá řešením infrakabina nebo-li infrasauna. Lze ji postavit již na 1m2, pořizovací náklady jsou minimálně o třetinu nižší. Výrazně nižší jsou i náklady na provoz, a to z důvodu nižších provozních teplot a rychlejšího dosažení účinku než u klasické sauny.

Otevřete oči - Eurolyzer Super Technology přichází

19.10.2010 | AFRISO, s.r.o., Dipl. Ing. Jana Tichánková
Čím je Eurolyzer ST výjimečný? Barevný displej s brilantním kontrastem, revoluční ukládání naměřených protokolů na micro SD kartu, ovládání přístroje dotykovou klávesnicí. To jsou nejvýraznější prvky analyzátoru od firmy AFRISO, který se na trhu poprvé objevil v roce 2008.
zpět na aktuální články       1  2   

Projekty 2017

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

Partneři - Elektrotechnika

logo SCHNEIDER ELECTRIC
logo JABLOTRON
logo DOMAT CONTROL SYSTEM
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPražská Trojkoalice nechce navrženou variantu dostavby okruhuTrubky a tvarovky FV Plast pro rozvody teplé a studené vody i horké topné vodyAutodesk BIM Konference se setkala s velkým zájmemSlunce nebo stín? Hra s interiérem vašeho domova