Bezpečnostní situace v oblasti Plzně a obce Kvasiny

Datum: 22.1.2017  |  Organizace: MVČR

Vzniká pracovní skupina. Řešit bude bezpečnostní situaci v okolí Kvasin a Plzně. Klíčová bude také – jak řekl ministr vnitra – debata se zaměstnavateli.

Problematickou bezpečnostní situaci v oblasti Plzně a obce Kvasiny bude nově mapovat a řešit pracovní skupina, k jejímuž založení dal dne 19. ledna 2017, pokyn ministr vnitra Milan Chovanec. Ustavení skupiny je reakcí na závratné zvýšení zjištěných přestupků související s vyšší koncentrací osob v daných lokalitách.
„Nemůžeme rezignovat na kontrolu bezpečnosti tak, aby se občané v problematických lokalitách báli večer vyjít ven. Proto jsme přistoupili k vytvoření pracovní skupiny, která nám pomůže nastavit jasná pravidla hry. Ta jsou rozhodující, pokud se chceme bavit o zaměstnávání stále většího počtu cizinců, po kterém firmy volají,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.
„Nezbytná je také debata se zaměstnavateli, kteří by měli přijmout část společenské odpovědnosti za své zaměstnance. Je to jejich vizitka,“ dodal ministr.
Pod záštitou Ministerstva vnitra se pracovní skupina bude podílet na přípravě opatření, která mají problematickou situaci řešit a která bude možné následně aplikovat na celém území České republiky v oblastech s podobnými problémy. Zapojit by se do ní měli kromě zástupců Ministerstva vnitra, policie, dotčených krajských a místních samospráv také zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva financí, Ministerstva průmyslu a obchodu a zástupci Asociace krajů, Svazu měst a obcí a odborů. Klíčová bude také – jak již řekl ministr vnitra – debata se zaměstnavateli.

Meziroční porovnání vývoje evidovaných přestupků v problematických lokalitách
V rámci konkrétních přestupků ve všech problematických lokalitách jsou nejčetnější tyto přestupky:

  • v dopravě (cca 50–60 % všech přestupků)
  • proti majetku (cca 20–30 %)
  • proti občanskému soužití (10–20 %)
  • proti veřejnému pořádku (do 10 %)
 

Hodnotit:  

Datum: 22.1.2017
Organizace: MVČRSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (žádný příspěvek, přidat nový)


Projekty 2017

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

Partneři - Elektrotechnika

logo JABLOTRON
logo SCHNEIDER ELECTRIC
logo DOMAT CONTROL SYSTEM
 
 

Aktuální články na ESTAV.czEnergetický audit domu – co přinese?Jste stvořeni k tvoření? Zapojte se do projektu Balakryl RECY5 tipů, jak správně zvolit ohřívač vodyTřem pětinám pokrývačů a klempířů loni vzrostl počet zakázek