Archiv článků od 5.11.2005 do 7.8.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články     

Záložní napájení výrobního procesu lze řešit i formou pronájmu

7.8.2014 | PRONIX s.r.o., Ing. Jan Bednář
PRONIX s.r.o., přední integrátor systémů záložního napájení, připravil pro výrobce křemíkových polovodičů ON Semiconductor studii implementace záložních zdrojů pro ochranu klíčových procesů výroby, včetně řídicího systému a vzdáleného dohledu. Studie neřešila jen vhodnou technologii, ale i možnosti financování.

Nejnovější aktualizace Státní energetické koncepce a další témata na veletrhu AMPER 2014

28.3.2014 | Ing. Bronislav Bechník, Ph.D.
Vybrané informace z doprovodného programu druhého a třetího dne veletrhu AMPER 2014, např. elektronické součástky a aplikace, otázka přenosu energie, současný stav aktualizace Státní energetické koncepce a energetické služby se zaručenou úsporou (EPC).

Nová velmi výkonná in-line čerpadla pro TZB

26.3.2014 | KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern
Základním kriteriem pro nejnovější verzi in-line čerpadel řady Etaline bylo zlepšení energetické účinnosti za použití techniky CFD (Computational Fluid Dynamics), tedy s počítačově podporovanou simulací proudění. Tím jsme optimalizovali hydraulický tvar sacího kolena a také spirálního tělesa a oběžných kol.

Frekvenční měniče VACON s plynulou změnou otáček

13.2.2014 | ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.
Frekvenční měniče finského výrobce VACON představují klíčový komponent energeticky efektivního řízení ventilátorů s motory v souladu se směrnicí ErP. Kromě komfortního ovládání umožňují také energeticky úspornější provoz. Úspora se pak může pohybovat mezi 20 až 50 % spotřebované energie.
Blízká budoucnost – provoz bez stykačů standardem

Blízká budoucnost – provoz bez stykačů standardem

6.6.2013 | Ziehl-Abegg s.r.o. Brno
Požadavky kladené na snížení úrovně hluku výtahových instalací se neustále zvyšují. Nejvíce citlivé na úroveň hluku jsou bezstrojovnové výtahy, ale i na výtahy se strojovnou jsou kladeny často vysoké nároky ohledně hlučnosti.

Nová čerpadla Wilo

22.5.2013 | WILO CS, s. r. o.
Dortmundský výrobce čerpadel přichází na trh v České republice s novou řadou čerpadel Wilo Yonos MAXO, která je nástupcem osvědčené řady topenářských tříotáčkových oběhových čerpadel Wilo TOP-S.

Vyplatí se řízení stroje od jednoho dodavatele?

18.5.2013 | Schneider Electric CZ, s. r. o.
Každý obor podnikání – výrobu strojů nevyjímaje – vyžaduje jednání s celou řadou dodavatelů. Důkladné porovnání jejich (pohříchu většinou nesourodých) nabídek je časově náročné. A kde má člověk vzít jistotu, že takto „poskládaný“ stroj bude fungovat efektivně potažmo fungovat vůbec? Nebylo by lepší mít jednoho spolehlivého partnera, který vždy a včas dodá odzkoušené řešení za rozumnou cenu?

Výstava e-mobility 2013 opět v centru Prahy

2.4.2013 | Energetické služby PRE
V Centru energetického poradenství PRE je právě v plném proudu 4. ročník výstavy e-mobility 2013.
Siemens vývojové a prototypové centrum Praha

Český Siemens otevřel nové vývojové a prototypové centrum

28.3.2013 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Aktuálními projekty v novém centru jsou např.: vývoj sběrnice PROFINET a systémů automatizace řízení a pohonů, systémy inteligentního měření spotřeby energie a sběru dat, parkovací systémy s inteligentní tarifikací a centrálním řízením a sitraffic Office a Sitraffic SmartGuard – městská centra řízení dopravy a provozu.
Fluke - sledování vibrací

Důvody a přínosy sledování vibrací

24.8.2012 | Fluke Corporation, Stanislav Přibyl
Vibrace mohou identifikovat problémy ještě před dalšími příznaky, jako jsou teplota, zvuk, spotřeba elektrické energie a znečištěné mazivo. Více než polovina doby neplánovaných odstávek je zapříčiněna mechanickými poruchami.

SuPremE® od KSB – nejúčinnější nemagnetický pohon na světě

7.8.2012 | KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern
Nové vysoce účinné elektromotory SuPremE® umožňují uživateli používat technologii, která se ideálně hodí pro splnění požadavků na energeticky efektivní pohony čerpadel. Mají minimálně o 15 % nižší ztrátový výkon, než jaký je předepsán směrnicí EU 640/2009. To znamená, že motory dosahují již dnes úroveň účinnosti IE4 podle IEC/CD 60034-30, vydání 2.

Význam intervalu měření v TPM

25.6.2012 | Ing. Karel Mayer, Ing. Martin Pexa, Ph.D.
Systém údržby založený na principech TPM (total productive maintenance) je závislý na jednotlivých fázích údržby. Základním úkolem dobře nastaveného systému TPM je maximální eliminace neplánovaných odstávek zařízení způsobených nejen různými logistickými nebo technologickými prostoji, ale především prostoji způsobenými neplánovanou údržbou.

Bezpřevodové výtahové pohony z řady ZETATOP

2.9.2011 | Ziehl-Abegg s.r.o. Brno
Silnou stránkou výtahových pohonů Ziehl-Abegg jsou velice dobře odstupňované velikosti pohonů ZETATOP. Bez ohledu, zda-li jde o instalace bez strojoven nebo o obvyklé instalace ve strojovnách, o modernizace, nebo o nové stavby: ZETATOP vždy a snadno přepraví zátěž mezi 320 kg a 6400 kg.

Výrazná úspora elektrické energie s novým topným čerpadlem!

26.11.2010 | WILO CS, s. r. o.
Kdo vymění své staré čerpadlo za nové dříve, než se pokazí, uspoří nejvíce. Podle údajů výrobce Wilo se pořízení čerpadla amortizuje úsporou energetických výdajů již během několika málo let, poté už jen spoříte. V domácí kase tak může během deseti let zůstat až 1000 Eur, které by jinak plynuly do kapsy energetickým společnostem.

Znáte výhody motorových tepelných ochran?

16.2.2010 | Ziehl-Abegg s.r.o. Brno
K ochraně motorů se obvykle používají nadproudové ochrany. Ziehl-Abegg ale nabízí ochrany, které nehlídají proud do vinutí, ale teplotu vinutí, což rozšiřuje provozní možnosti motoru a umožňuje vyšší stupeň jeho jištění. Tyto tepelné ochrany slouží především jako ideální ochrana motorů ventilátorů nebo prachem znečištěných motorů, ale také v aplikacích kde nadproudová ochrana je málo účinná.

Větrná energetika na území ČR a u sousedů

15.3.2007 | RNDr. Josef Štekl, CSc., Ústav fyziky atmosféry AV ČR
Rozvoj větrné energetiky na území České republiky probíhal ve dvou fázích. První fázi lze datovat do období 1990 - 1995, kde motivujícími faktory rozvoje byly dynamický rozvoj větrné energetiky v Dánsku a Německu, který zapůsobil na řadu nových podnikatelů, nabídka levných větrných elektráren (VTE), vyráběných nejdříve ve Frýdku-Místku (Vítkovice 75 kW a 315 kW), později firmami Energovars a Ekov.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 16.02.2010 13:38

Frekvenční měniče - EMC a použití příslušenství

20.12.2005 | Ing. Richard Jelínek, CSc.
Frekvenční měniče znají dnes mnozí projektanti a uživatelé, kteří se zabývají projekty, použitím, opravou nebo údržbou zařízení, kde se používá asynchronní motor a je zapotřebí regulovat jeho otáčky, nebo ho plynule rozběhnout, plynule brzdit, zálohovat po jistou dobu jeho chod i při výpadku napájení.
diskuse: 5 příspěvků, poslední 16.02.2010 13:39

Filip Hajšo: Největší pokrok je v použitých technologiích a materiálech

5.11.2005 | redakce
Na otázky TZB-info odpovídá Ing. Filip Hajšo, obchodní zástupce firmy Belimo, který mimo jiné řekl: "V příštím roce opustí výrobní halu 30 miliontý servopohon a v současné době by se asi opravdu hledalo špatně místo, kde by výrobky firmy BELIMO nebylo možno zakoupit."
zpět na aktuální články     

Projekty 2017

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

Partneři - Elektrotechnika

logo JABLOTRON
logo DOMAT CONTROL SYSTEM
logo SCHNEIDER ELECTRIC
 
 

Aktuální články na ESTAV.czTřem pětinám pokrývačů a klempířů loni vzrostl počet zakázekZchátralé kamenné stodoly přestavěné na příjemné prázdninové bydleníK otravě oxidem uhelnatým může dojít i v letním období10 věcí, na které byste neměli zapomenout při výběru dveří