Archiv článků od 3.1.2011 do 24.11.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3   

Elektroinstalace ve zdravotnictví

24.11.2014 | Ing. Roman Smékal
Klasifikace zdravotnického prostoru (včetně zařazení do příslušné skupiny) musí být provedena ve spolupráci se zodpovědnými pracovníky zdravotnického zařízení, které bude elektroinstalaci používat.

Vybavení garáží a jiných prostorů pro motorová vozidla s pohonným systémem CNG

16.4.2014 | Ing. Zdeněk Přibyla
Pravidla konkretizují a doplňují např. požadavky na osazení čidel plynové detekce a jejich součinnost s funkcí příslušného větracího zařízení v hromadných garážích používaných k parkování vozidel s pohonným systémem CNG. Požárně bezpečnostní podmínky jsou v těchto pravidlech zcela přepracovány a upřesněny.

Fluke představuje nový vizuální IR teploměr Fluke VT04 v České republice

10.11.2013 |
Nový nástroj pro vyhledávání poruch disponuje čtyřnásobně vyšším rozlišením a funkcemi alarmu pro odhalování problematickým míst během sekund.

Společnost PREměření rozšiřuje své služby

18.10.2013 | , PREměření, a.s.
Už dávno se společnost PREměření, a. s., která je dceřinou společností Pražské energetiky, nestará pouze o elektroměry, jejich montáž, kontroly a cejchování. Poskytuje komplexní technické energetické služby v oblasti elektroinstalačních prací.

Pracovní postup kontroly provozu odběrného plynového zařízení (OPZ) – 2. část

10.9.2013 | WÖHLER BOHEMIA, s. r. o.
Tento článek navazuje na předchozí část Zkoušení a uvádění plynovodu do provozu. Pojednává o kontrole provozu odběrného plynového zařízení – zkoušce těsnosti a zkoušce RTP podle čl. 7 normy TPG 704 01. K provedení kontroly lze použít manometr Wöhler DC 430.
elektrická zásuvka

Bezpečnostní požadavky na elektrické instalace a spotřebiče

2.9.2013 | Václav Macháček, ČENES
Elektrické instalace a elektrické spotřebiče musí být provedeny tak, aby je mohli užívat laici, aniž by byli vystaveni riziku úrazu elektrickým proudem nebo jiných škod na zdraví.

Zkoušení a uvádění plynovodů do provozu – TPG 704 01 – 1. část

28.8.2013 | WÖHLER BOHEMIA, s. r. o.
Technická norma TPG 704 01, která je v platnosti od roku 2008, vychází z technických pravidel ČSN EN 1775. V současné době TPG 704 01 je revidována z důvodu přizpůsobení předpisů evropským normám. Změny se mimo jiné týkají i zkušebních metod pro nová plynová zařízení s provozním tlakem do 100 mbar, které jsou popsány v pracovním listě G 600.

FSDays 2013

21.8.2013 | mascotte, s.r.o.
Mezinárodní veletrh nejnovějších trendů bezpečnostní techniky, systémů a služeb FSDays 2013 (Prague Fire & Seucurity Days 2013), již tradičně pro obory FIRE&SECURITY, IT PROTECTION, SAFE TRAFFIC, RESCUE PRAGUE a INTELIGENTNÍ BYDLENÍ, se uskuteční ve dnech 17.–21. 9. 2013 v PVA EXPO PRAHA opět souběžně se stavebním veletrhem FOR ARCH 2013.

Rozdíly mezi zkoušečkami napětí jsou „šokující“

18.8.2013 |
Elektromagnetické zkoušečky mají dlouhou tradici, jednalo se o první dostupné zkoušečky napětí a dodnes se široce používají. Elektronické zkoušečky umožňují řešit větší rozsah problémů bezpečněji a rychleji. Budete pracovat s podstatně nižším vstupním proudem. To znamená, že práce bude bezpečnější.

Inteligentní systémy nouzového osvětlení

30.5.2013 | Schrack Technik spol. s r.o., Ing. Tomáš Javůrek
Současné technologie a možnosti řešení nouzového osvětlení s přidanou hodnotou ve formě centrální správy a dohledu nad jednotlivými nouzovými svítidly. Stručné představení inteligentního systému s centrální baterií MultiControl. Možnosti bezdrátové kontroly autonomních nouzových svítidel s vlastní baterií WirelesControl.

Nahlédněte pod omítku s naší detekční sadou

10.4.2013 | Energetické služby PRE
Chystáte se vrtat do zdi a potřebujete vědět, zda v ní nejsou rozvody elektřiny? S naší detekční sadou lokalizujete skryté předměty ve stěnách, stropech i podlahách až do hloubky 15 cm.

Průměrně zabezpečený byt zloděj otevře do pěti minut – průzkum společnosti Jablotron

28.1.2013 | JABLOTRON ALARMS a.s.
Společnost Jablotron, přední expert na zabezpečovací systémy, provedla unikátní reprezentativní průzkum mezi českými vězni odsouzenými za vloupání a krádeže. Zjišťovala, jaké zabezpečení je podle nich nejlepší, co je přiláká do domácnosti a jakých chyb se lidé dopouštějí nejčastěji.

Otazníky nové normy pro elektrickou požární signalizaci ČSN 34 2710 (2. část)

16.7.2012 | Ing. Slavomír Entler, autorizovaný inženýr pro požární bezpečnost staveb a techniku prostředí staveb, specializace elektrotechnická zařízení
Na konferenci o projektování EPS dne 22. 3. 2012, pořádané v rámci výstavy Amper 2012 v Brně, jeden ze zpracovatelů normy ohlásil, že se připravuje vydání opravy normy. Proto je žádoucí diskutovat o tom, jak by tato oprava měla vypadat, aby vyřešila nejpalčivější otázky spojené s touto normou. V tomto článku uvádím návrh na 18 důležitých oprav. Druhá část má název Návrh na opravu normy.
UV záření

Zdravotní rizika při expozici ultrafialovým zářením

9.4.2012 | Ing. Petr Vrbík, Zdravotní ústav se sídlem v Brně
Článek pojednává o možném zdravotním riziku osob při expozici ultrafialovým zářením především od nekoherentních technologických zdrojů. Zmiňuje se o účincích na lidský organismus a hygienických limitech, o kritériích pro posuzování zdravotního rizika, způsobu měření a o hygienickém dozoru u této problematiky včetně náhledu na využívání UV záření v komerčních soláriích.
konvenční a aktivní hromosvod

Technická podstata hromosvodu

16.3.2012 | Ing. Jan Mikeš, FEL ČVUT v Praze, Ing. Jiří Kutáč, soudní znalec Praha
Přímý úder blesku do zařízení s sebou přináší často nedozírné důsledky poškození. Z hlediska připojených soustav však největší škody způsobí až následná odražená vlna, respektive přepětí indukované do vazeb, kterými jsou jednotlivé soustavy propojeny.

Elektrická požární signalizace

1.2.2012 | Ing. Slavomír Entler
Úloha zpracovatele požárně bezpečnostního řešení stavby je legislativně ukotvena v odst. 2 § 5 vyhlášky č. 246/2001 Sb. Alarmující je, pokud uživatel objektu připustil ve větším rozsahu režim manuálního ovládání požárně bezpečnostních zařízení.

Požadavky na vnitřní elektrické rozvody podle ČSN 33 2130 ed. 2 - 3. díl

16.11.2011 | Ing. Jiří Sluka
V budovách se mají elektroměrové rozváděče (rozvodnice) umístit přednostně v samostatném požárně odděleném a neuzamykatelném prostoru nebo na chodbě či schodišti. Výběr a volba umístění elektroměrových rozváděčů na společných komunikacích musí mimo jiné odpovídat zajištění bezpečného úniku osob.

Samoregulační systém - ochrana potrubí proti zamrzání (V)

13.10.2011 | ŠTORC TZB s.r.o.
Mráz dokáže ve spoustě případů napáchat pořádné škody, pokud se mu pořádně nepostavíme. U potrubních a jiných rozvodů, i když jsou zdánlivě dobře izolovány, hrozí při déle trvajícím působení nízkých teplot nebezpečí zamrznutí či zatuhnutí média. Firma ŠTORC TZB s.r.o. nabízí účinnou ochranu proti zamrzání potrubí.

Blesková válka - okapy, čekající zabijáci

6.1.2011 | Jan Hájek, Dehn + SÖhne GmbH + Co. KG.
Okap a vše vodivé bereme jako součást jímací soustavy a pokud ji chceme zachovat izolovanou, musíme dodržovat dostatečnou vzdálenost s i od něj.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 23.05.2012 13:51

Úvaha o "hromosvodech"

3.1.2011 | Dalibor Šalanský, Luma Plus s.r.o. člen ILPC
Ochrana před bleskem je něco jiného, než hromosvod. Hromosvod má jen zachytit blesk, pokud možno bezpečně jej svést a prostřednictvím uzemňovací soustavy jej rozptýlit do okolí, tj. zabránit úrazu lidí a zapálení domu. Bude-li to vše, co na domku učiním, mohu se rozloučit s veškerou elektronikou.
zpět na aktuální články       1  2  3   

Projekty 2017

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

Partneři - Elektrotechnika

logo DOMAT CONTROL SYSTEM
logo SCHNEIDER ELECTRIC
logo JABLOTRON
 
 

Aktuální články na ESTAV.czTřem pětinám pokrývačů a klempířů loni vzrostl počet zakázekZchátralé kamenné stodoly přestavěné na příjemné prázdninové bydleníK otravě oxidem uhelnatým může dojít i v letním období10 věcí, na které byste neměli zapomenout při výběru dveří