Profesionální mikrovlnné měření přístrojem MOIST 350 B odhalí vlhkost i 80 cm pod povrchem

Datum: 21.12.2017 02:00  |  Organizace: DRYMAT.CZ, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Příčinou vlhkých zdí může být vzlínání vlhkosti, kdy se voda dostává do zdiva z podzákladí. Vysoušení v tomto případě nepomáhá a řešením je dodatečná izolace nebo přerušení vzlínání pomocí elektroosmózy.

Profesionální měření vlhkosti mikrovlnnou metodou
Profesionální měření vlhkosti mikrovlnnou metodou

Vlhké zdivo s sebou kromě zdravotních rizik přináší i zvýšené náklady na vytápění, protože méně izoluje. Majitelé se tak často rozhodnou nemovitost zateplit, aby snížili náklady na provoz domu a doufají, že spolu s tím zmizí i projevy vlhkosti. Tím ale celou situaci mohou jen zkomplikovat a následné opravy se mohou nepříjemně prodražit.

Často se nám stává, že řešíme vlhkost ve starších domech, u kterých byl aplikován kontaktní zateplovací systém například v rámci programu Zelná úsporám. Po zateplení se vlhkost v interiéru ještě zvýšila. Problém přitom není v samotném zateplení, jak se lidé domnívají, ale v tom, že bylo aplikováno na příliš vlhké zdivo,” vysvětluje Martin Jeřábek, obchodní ředitel firmy Drymat, která se zabývá sanacemi – hydroizolacemi vlhkého zdiva.

Dům by se podle něho měl zateplovat pouze tehdy, pokud je v dobrém stavu. “Pokud je zdivo vlhké, nemá smysl jej izolovat a doufat, že problém zmizí. Část vody, která se odpařila vnější stranou zdi, nyní zůstává uzavřena uvnitř a ve zvýšené míře se projevuje v interiéru okamžitým zvýšením relativní vlhkosti vzduchu a někdy také plísní nebo mokrými mapami na omítce,” dodává Jeřábek.

Vzlínavá vlhkost je přitom často laikovi skryta a projeví se až po zateplení. “Spousta majitelů nemovitostí neřeší například vlhko ve sklepě a mají za to, že je to normální. Po uzavření pláště izolací ale vlhkost vyvzlíná výše do obytných místností, protože se tolik neodpařuje. Případně je ukryta hluboko pod povrchem zdi, a snižuje její izolační schopnost,” upozorňuje Jeřábek.

Pokud chce majitel nemovitosti provádět zateplení pláště budovy, měl by podle odborníků nejdříve nechat změřit vlhkost zdiva hloubkovým vlhkostním průzkumem. Profesionální technikou mikrovlnného měření lze odhalit vlhkost ve zdivu až do hloubky 80 cm.

Firma Drymat tuto službu nabízí zdarma a je možné jí objednat na tomto odkazu.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Projektování slaboproudu I. – projekt vs. projektová dokumentace

8.1.2018 | Ing. Tomáš Mikula
V médiích se problematika konvergence ICT s ostatními obory popisuje hlavně pouze z technologického hlediska. O praktickém dopadu na navrhování a projektování staveb už toho moc ke čtení není. Jak vnímáte slova projekt a projektová dokumentace vy?

Průmysl 4.0 nemůže fungovat sám o sobě, důležité je vzdělávání

17.12.2017 | Vlastimil Růžička, redakce
Česká národní iniciativa Průmysl 4.0 byla schválena vládou v roce 2016. Profesor Vladimír Mařík, ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) ČVUT, patřil k hlavním tvůrcům iniciativy, do které mělo být začleněno také stavebnictví. V současné době to ale spíše vypadá na samostatnou cestu.

Technologické a sociální předpoklady internetu budov

10.12.2017 | Ing. Jan Včelák, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze, Ing. Mgr. Michal Kuzmič, Koordinátor pro spolupráci s průmyslem UCEEB
Článek mapuje konkrétní potřeby a předpoklady řešení inteligentních budov v sociální a technologické oblasti.
diskuse: 1 příspěvek, 11.12.2017 14:49

Airbus, Siemens a Rolls Royce plánují letadlo na elektromotor

29.11. 12:06   Společnosti Airbus, Siemens a Rolls-Royce plánují společně vyvinout hybridní elektrický letecký motor. více >>>

IQRF Summit 2018

25.11. 1:06   Přijďte se podívat, jak pokročil vývoj na poli Internetu věcí, jaké projekty členové IQRF Alliance aktuálně řeší, jaké piloty mají za sebou a jaké možnosti se zde otevírají. více >>> (IQRF Alliance)

Témata 2018

Partneři - Elektrotechnika

logo DOMAT CONTROL SYSTEM
logo SCHNEIDER ELECTRIC
logo EXACQ
logo JABLOTRON

 
 

Aktuální články na ESTAV.czKarlovarský hotel Thermal se začne opravovat na konci rokuUmění recyklace: Staré cihly rozdrtí a tvoří z nich novéOd noci je uzavřen Libeňský most, tramvaje jsou odkloněnyKostel s obtížemi vzdoroval válce i totalitě. Dostal moderní skleněnou střechu a ožívá