IQRF Summit 2018

Datum: 25.11.2017 1:06  |  Organizace: IQRF Alliance

Přijďte se podívat, jak pokročil vývoj na poli Internetu věcí, jaké projekty členové IQRF Alliance aktuálně řeší, jaké piloty mají za sebou a jaké možnosti se zde otevírají.

Jak probíhal IQRF Summit 2017 se můžete podívat na webu https://www.iqrf.org/summit2018/#media, kde najdete videozáznamy jednotlivých prezentujících se spoustu zajímavých informací.

V letošním ročníku se těšte na nové standardizované interoperabilní produkty, které můžete bez obav použít ve svých dlouhodobých záměrech na poli Internetu věcí. Součástí bude také praktický workshop, vyhlášení výsledků soutěže IQRF Wireless Challenge IV a neformální setkání účastníků.

V současné době se web summitu plní postupně informacemi o zastoupených firmách, řečnících a tématech. S některými již registrovanými vás seznámíme níže. Další budou průběžně přibývat, nezapomeňte sledovat web summitu.


Prezentující společnosti
IQRF Tech

V létě 2017 byla z firmy MICRORISC odštěpena firma IQRF Tech, která přebrala veškeré aktivity týkající se výzkumu, vývoje a prodeje technologie IQRF.
Řešení demonstrovaná na summitu jsou postavena právě na této technologii. Ta je významným reprezentantem bezdrátových mesh sítí fungujících v ISM pásmu určených pro přenos malých dat ze zařízení nebo k jejich ovládání. Jedná se o sítě s extrémně nízkou spotřebou, což umožňuje provoz na baterie po mnoho let. Po celém světě jsou již dnes instalovány stovky tisíc zařízení, které jsou ovládány touto českou technologií. Operační systém IQRF OS 4.0 má v sobě integrovány bezpečnostní mechanismy založené na standardu AES-128 zajišťující mimo jiné bezpečné přidávání zařízení do sítí a zabezpečený přenos dat.

AAEON Europe

Tato společnost se řadí v ekosystému IQRF mezi poskytovatele bran (gateway). Z libovolné brány lze snadným způsobem vytvořit IQRF Gateway přidáním USB IQRF transceiveru a nahráním IQRF Daemonu. Tento software byl vytvořen pro pilotní produkt IoT Starter Kit (www.iqrf.shop), který mimo jiné můžete využít právě k otestování svého řešení. Instalace je maximálně zjednodušena a zdokumentována. K tomuto kitu můžete připojit i další externí hardware jako senzory či aktivní prvky.


Protronix

Jedním z poskytovatelů kvalitních senzorů znečištění vnitřního vzduchu je firma Protronix. Jako jedna z prvních prošla úspěšně procesem certifikace svých zařízení na interoperabilitu IQRF, která je zajištěna dodržením standardizovaných příkazů pro ovládání senzorů. Senzory CO2, teploty, relativní vlhkosti či dalších látek znečišťujících prostředí v budovách najdete na www.iqrf.shop, kde můžete zakoupit vzorky.

CTI Software (www.cti.cz)

Tato společnost vyvíjí inteligentní systémy a služby, které dokáží informovat uživatele o aktuálním stavu prostředí či krizové situaci na základě dat získaných ze senzorů. Jejich telefonní a notifikační služby dnes využívají záchranné složky a dispečinky, které dostávají upozornění v nebezpečných situacích, nebo i majitelé rozsáhlých areálů (včetně lesů), pokud dochází k neoprávněné manipulaci s majetkem. Alarmy jsou uživatelům hlášeny pomocí automatického telefonního hovoru nebo i formou SMS. Telefonní služby zahrnují i kompletní provoz call centra. CTI Software disponuje rovněž řídícím a monitorovacím software pro veřejné a průmyslové osvětlení.

Master Internet Potřebujete-li spolehlivé úložiště, můžete využít služeb společnosti Master Internet. Disponuje obrovskými datacentry, servery i cloudovými řešeními. Klienti tak získávají profesionální řešení, aniž by se museli o vše starat sami. Kromě datacenter s velkým výpočetním výkonem společnost nabízí aplikace pro chytré telefony se systémy Android a iOS. Mezi nimi najdete také aplikaci pro snadnou správu mesh sítě IQRF. JoTio

Mladý ambiciózní start-up JoTio předvedl na předchozím summitu, že si dokáže bravurně poradit s integrací nejrůznějších systémů použitých v IoT projektu. Potřebujete-li pomoci s technickým vývojem nebo interpretací získaných dat formou grafů a vizualizací, mohou vám zakladatelé této společnosti připravit pilotní projekt a pomoci s nastavením potřebného softwaru. Jako svou oblíbenou platformu využívají Node-RED. Poskytují i školení a workshopy na míru týkající se tohoto prostředí.

RehiveTech

Jestliže potřebujete přistupovat ke svým internetovým IQRF branám umístěným v problematicky dosažitelných místech, můžete využít systém pro vzdálenou správu od firmy RehiveTech. Management system od RehiveTech umožňuje ovládání, údržbu a správu všech linuxových zařízení z různých lokalit na jednom místě, čímž vytváří komplexní dohledové centrum s možností kdykoliv zasáhnout. Umožňuje sledovat stav a ovládat zařízení jednotlivě nebo i jako celou skupinu. Systém monitoruje velké množství různých veličin. Lze nastavit notifikaci na překročení prahu pro libovolnou sledovanou veličinu. Systém umožňuje také dohled a ovládání sítě IQRF, čímž se perfektně hodí jako dohledové řešení pro IQRF gateway.

Workshopy

I během letošním ročníku bude na IQRF Summitu možnost si prakticky vyzkoušet práci s připravenými interoperabilními produkty. K tomu bude připraven workshop, který povedou odborníci z jednotlivých firem, které buď dodávají koncové produkty nebo se zabývají poskytováním a nastavením potřebných služeb. Vyzkoušíte si tak vytvoření celého řešení pro IoT od sestavení sítě IQRF, přes připojení senzorů a aktivních prvků, až po jejich správu a vizualizaci dat.

IQRF Wireless Challenge IV

Abychom umožnili úzký kontakt mezi akademickou a profesionální sférou, rozhodli jsme se konat finále této již tradiční vývojářské soutěže právě zde, na IQRF Summitu 2018. Nejlepší vybrané projekty budou moci autoři prezentovat před odbornou porotou a vítězný projekt následně na hlavním podiu před široku veřejností.

Networking

Součástí summitu bude tradičně i společenská akce umožňující neformální setkání všech účastníků. Lidé tak budou moci diskutovat nad tématy, která je zajímají a která mají společná. Zkušenosti ukazují, jak prospěšný tento formát akce je a jak pomáhá v navázání nových obchodních partnerství.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Projektování slaboproudu I. – projekt vs. projektová dokumentace

8.1.2018 | Ing. Tomáš Mikula
V médiích se problematika konvergence ICT s ostatními obory popisuje hlavně pouze z technologického hlediska. O praktickém dopadu na navrhování a projektování staveb už toho moc ke čtení není. Jak vnímáte slova projekt a projektová dokumentace vy?

Průmysl 4.0 nemůže fungovat sám o sobě, důležité je vzdělávání

17.12.2017 | Vlastimil Růžička, redakce
Česká národní iniciativa Průmysl 4.0 byla schválena vládou v roce 2016. Profesor Vladimír Mařík, ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) ČVUT, patřil k hlavním tvůrcům iniciativy, do které mělo být začleněno také stavebnictví. V současné době to ale spíše vypadá na samostatnou cestu.

Technologické a sociální předpoklady internetu budov

10.12.2017 | Ing. Jan Včelák, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze, Ing. Mgr. Michal Kuzmič, Koordinátor pro spolupráci s průmyslem UCEEB
Článek mapuje konkrétní potřeby a předpoklady řešení inteligentních budov v sociální a technologické oblasti.
diskuse: 1 příspěvek, 11.12.2017 14:49

Airbus, Siemens a Rolls Royce plánují letadlo na elektromotor

29.11. 12:06   Společnosti Airbus, Siemens a Rolls-Royce plánují společně vyvinout hybridní elektrický letecký motor. více >>>

Témata 2018

Partneři - Elektrotechnika

logo DOMAT CONTROL SYSTEM

logo EXACQ
logo SCHNEIDER ELECTRIC
logo JABLOTRON
 
 

Aktuální články na ESTAV.czKarlovarský hotel Thermal se začne opravovat na konci rokuUmění recyklace: Staré cihly rozdrtí a tvoří z nich novéOd noci je uzavřen Libeňský most, tramvaje jsou odkloněnyKostel s obtížemi vzdoroval válce i totalitě. Dostal moderní skleněnou střechu a ožívá