OSRAM Night Breaker: 10 let bezpečnějších nočních jízd

Datum: 7.10.2017 02:00  |  Organizace: OSRAM Ceska republika s.r.o  |  Firemní zpráva

Společnost Osram slaví s žárovkami Night Breaker od roku 2007, kdy byly poprvé uvedeny na trh, nepřetržitě úspěchy již deset let.

Halogenové žároveky Night Breaker Laser poskytují oproti standardním žárovkám o 130 procent více světla
Halogenové žároveky Night Breaker Laser poskytují oproti standardním žárovkám o 130 procent více světla

Poslední model, Night Breaker Laser, nejprodávanější produkt ze sortimentu výkonných halogenových žárovek, poskytuje oproti standardním halogenovým žárovkám až o 130 procent více světla. „Vynikající úspěch série Night Breaker nás znovu utvrzuje ve snaze zdokonalovat tradiční halogenové žárovky i xenonové výbojky v našem sortimentu,“ říká Terje Noevig, ředitel pro automobilový spotřební trh ve společnosti Osram.

Světlem proti tmě – s autožárovkami Night Breaker

Série výrobků Night Breaker je od svého uvedení v roce 2007 předmětem konstantního vývoje a expanze. Produktová řada halogenových žárovek Night Breaker Laser, která poskytuje oproti standardním žárovkám o 130 procent více světla, a řada Night Breaker Unlimited, která svítí oproti standardním žárovkám až o 110 procent silněji, jsou k dispozici pro všechny typy halogenových světlometů. Společnost Osram má řešení i pro řidiče, kteří kladou větší důraz na silnější světla, a to v podobě série výbojek Xenarc Night Breaker Unlimited, jež vydává až o 70 procent více světla než běžné výbojky a je určena vozidlům s xenonovými světlomety. V závislosti na typu dokážou světlomety s výbojkami Xenarc Night Breaker Unlimited vytvořit paprsek dlouhý až 260 metrů – tedy 2,5násobek délky fotbalového hřiště.

Výhody větší svítivosti jsou jasné

V závislosti na typu světlometu dokáže Night Breaker Laser vytvořit paprsek až o 40 metrů delší než standardní žárovka a umožňuje tak rychleji zaznamenat překážky a získat více času na bezpečnost vlastního výběru. Jasnější a bělejší světlo také lépe osvětluje vozovku a zejména krajnici a vy se můžete snáze věnovat dopravnímu značení a zvládat mnohé nástrahy, například v podobě zvířat. Díky nadprůměrnému jasu je noční jízda pro uživatele méně únavná.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Jak fungují palivové články?

22.2.2018 | Battery University, překlad: Petra Šrubařová
Palivový článek je elektrochemické zařízení, ve kterém sloučením vodíku s kyslíkem dochází ke vzniku elektřiny, tepla a vody.

Projektování slaboproudu II. – právní předpisy, technické normy a pohled živnostenského zákona

12.2.2018 | Ing. Tomáš Mikula
Jaké je postavení technických norem v soustavě právních předpisů? Jak je to se závazností technických norem? Je nutné normy dodržovat, jsou závazné? Pokud ano, tak za jakých podmínek? Pokud ne, tak k čemu tedy jsou? A jak se projektování slaboproudu dotýká živnostenský zákon?

Redakční návštěva: Systémy automatického řízení osvětlení a vytápění

4.2. 09:05   Koukněte se na reportáž portálu TZB-info z realizace automatického řízení systémů osvětlení, větrání a audia od firmy HDL Automation v nově realizovaném spa v centru Prahy. více >>>

Projektování slaboproudu I. – projekt vs. projektová dokumentace

8.1.2018 | Ing. Tomáš Mikula
V médiích se problematika konvergence ICT s ostatními obory popisuje hlavně pouze z technologického hlediska. O praktickém dopadu na navrhování a projektování staveb už toho moc ke čtení není. Jak vnímáte slova projekt a projektová dokumentace vy?

Témata 2018

Partneři - Elektrotechnika

logo JABLOTRON
logo DOMAT CONTROL SYSTEM
logo EXACQ
logo SCHNEIDER ELECTRIC

 
 

Aktuální články na ESTAV.czObchvat Náchoda získal kladný posudek EIABioplasty nepatří do kontejnerů na plastySlnečné kolektory z THERMO|SOLARU môžu byť aj atypické a na balkónochDigitalizace proniká všemi oblastmi našeho života. Stavebnictví není výjimkou