OSRAM Night Breaker: 10 let bezpečnějších nočních jízd

Datum: 7.10.2017 02:00  |  Organizace: OSRAM Ceska republika s.r.o  |  Firemní zpráva

Společnost Osram slaví s žárovkami Night Breaker od roku 2007, kdy byly poprvé uvedeny na trh, nepřetržitě úspěchy již deset let.

Halogenové žároveky Night Breaker Laser poskytují oproti standardním žárovkám o 130 procent více světla
Halogenové žároveky Night Breaker Laser poskytují oproti standardním žárovkám o 130 procent více světla

Poslední model, Night Breaker Laser, nejprodávanější produkt ze sortimentu výkonných halogenových žárovek, poskytuje oproti standardním halogenovým žárovkám až o 130 procent více světla. „Vynikající úspěch série Night Breaker nás znovu utvrzuje ve snaze zdokonalovat tradiční halogenové žárovky i xenonové výbojky v našem sortimentu,“ říká Terje Noevig, ředitel pro automobilový spotřební trh ve společnosti Osram.

Světlem proti tmě – s autožárovkami Night Breaker

Série výrobků Night Breaker je od svého uvedení v roce 2007 předmětem konstantního vývoje a expanze. Produktová řada halogenových žárovek Night Breaker Laser, která poskytuje oproti standardním žárovkám o 130 procent více světla, a řada Night Breaker Unlimited, která svítí oproti standardním žárovkám až o 110 procent silněji, jsou k dispozici pro všechny typy halogenových světlometů. Společnost Osram má řešení i pro řidiče, kteří kladou větší důraz na silnější světla, a to v podobě série výbojek Xenarc Night Breaker Unlimited, jež vydává až o 70 procent více světla než běžné výbojky a je určena vozidlům s xenonovými světlomety. V závislosti na typu dokážou světlomety s výbojkami Xenarc Night Breaker Unlimited vytvořit paprsek dlouhý až 260 metrů – tedy 2,5násobek délky fotbalového hřiště.

Výhody větší svítivosti jsou jasné

V závislosti na typu světlometu dokáže Night Breaker Laser vytvořit paprsek až o 40 metrů delší než standardní žárovka a umožňuje tak rychleji zaznamenat překážky a získat více času na bezpečnost vlastního výběru. Jasnější a bělejší světlo také lépe osvětluje vozovku a zejména krajnici a vy se můžete snáze věnovat dopravnímu značení a zvládat mnohé nástrahy, například v podobě zvířat. Díky nadprůměrnému jasu je noční jízda pro uživatele méně únavná.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Technologické a sociální předpoklady internetu budov

10.12.2017 | Ing. Jan Včelák, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze, Ing. Mgr. Michal Kuzmič, Koordinátor pro spolupráci s průmyslem UCEEB
Článek mapuje konkrétní potřeby a předpoklady řešení inteligentních budov v sociální a technologické oblasti.
diskuse: 1 příspěvek, 11.12.2017 14:49

Airbus, Siemens a Rolls Royce plánují letadlo na elektromotor

29.11. 12:06   Společnosti Airbus, Siemens a Rolls-Royce plánují společně vyvinout hybridní elektrický letecký motor. více >>>

IQRF Summit 2018

25.11. 1:06   Přijďte se podívat, jak pokročil vývoj na poli Internetu věcí, jaké projekty členové IQRF Alliance aktuálně řeší, jaké piloty mají za sebou a jaké možnosti se zde otevírají. více >>> (IQRF Alliance)

Eaton pomáhá s osvětlením centra pro volný čas pomocí energeticky úsporných svítidel

17.11.2017 | Eaton
Tím, že jsme poskytli řešení jak pro hlavní i pro nouzové osvětlení, které bylo navrženo tak, aby vyhovovalo požadavkům dodavatelů zábavního centra, jsme významně přispěli k požadavkům na osvětlení budovy. Schopnost upravit řadu našich produktů tak, aby přesně vyhovovaly danému prostředí, měla zásadní vliv na úspěch tohoto projektu.

Energetické štítky u spotřebičů – návrat ke stupnici v rozsahu A – G

7.11.2017 | redakce
Dne 1.8. 2017 vstoupilo v platnost nařízení Evropského parlamentu a Rady 2017/1369. V praxi to znamená, že opouštíme značení tříd A+, A++ a A+++ a vracíme se u energetických štítků spotřebičů ke stupnici v rozsahu A – G. Redakce TZB-info se ptala výrobců a dodavatelů co změna pro ně znamená.
diskuse: 1 příspěvek, 07.11.2017 10:18

Projekty 2017

Partneři - Elektrotechnika


logo EXACQ
logo SIEMENS
logo SCHNEIDER ELECTRIC
logo JABLOTRON
logo DOMAT CONTROL SYSTEM
 
 

Aktuální články na ESTAV.czV Praze na Pankráci začala stavba budovy Mayhouse za 443 mil. KčSkladba ploché střechy jednoplášťové a dvouplášťovéDomov plný dobré energie s Yello EnergyBuďte letos o Vánocích originální. Zabalte dárek do vlastní dřevěné krabičky