Ovládejte programovatelné podstanice pomocí terminálu s dotykovým displejem HT200

Datum: 9.3.2017 03:15  |  Organizace: Domat Control System s.r.o.  |  Firemní zpráva

Aplikační inženýři již nemusejí instalovat a učit se nové programy. Jeden HMI projekt slouží jak pro místní ovládání na displeji PLC nebo webový přístup, tak pro vzdálený přístup pomocí terminálu HT200.

Domat Control System s.r.o.
Školící středisko Praha: Třebízského nám. 424
250 67 Klecany

tel.:222 365 395
e-mail:
web:www.domat.cz

Dotykový terminál HT200 představuje elegantní a přehledný způsob, jak ovládat programovatelné podstanice s runtimem SoftPLC či Merbon. Jeho 7“ LCD displej zobrazuje stromovou strukturu menu, která se vytváří pro displeje podstanic, v aplikaci Merbon Menu Reader, nebo grafická schémata zařízení s aktuálními hodnotami v panelech, tvořených jako webové stránky pro web servery podstanic.

HT200 může komunikovat s až 10 podstanicemi po jednom komunikačním protokolu, tedy buď SoftPLC Link pro podstanice SoftPLC, nebo SSCP pro podstanice s Merbon RT. Díky síťové komunikaci zabezpečeným protokolem není problém zobrazovat data z PLC instalovaných na různých lokalitách a propojených přes síť Internet.

Terminál se instaluje do dveří rozvaděče pomocí přiložených úchytek a vyžaduje napájení 24 V ss. S podstanicemi komunikuje pomocí rozhraní Ethernet. IP adresa a další parametry se nastavují jednoduše přes webové rozhraní HT200. Web slouží i jako jedna z možností, jak nahrát či aktualizovat definiční soubor pro menu či grafické panely.

Ovládání pomocí dotykového displeje je intuitivní a vychází z postupů, osvědčených při návrzích mobilních aplikací. Software je navíc zdarma dostupný v podobě aplikace Merbon Menu Reader, kterou lze stáhnout na Google Play a App Store. Tím se možnosti ovládání rozšiřují na jakákoliv mobilní zařízení s operačními systémy iOS a Android.

Díky otevřenému OS Linux a příznivé ceně je možné HT200 využít i bez aplikace pro PLC Domat – jako OEM ovládací panel pro cizí systémy.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Jak fungují palivové články?

22.2.2018 | Battery University, překlad: Petra Šrubařová
Palivový článek je elektrochemické zařízení, ve kterém sloučením vodíku s kyslíkem dochází ke vzniku elektřiny, tepla a vody.

Projektování slaboproudu II. – právní předpisy, technické normy a pohled živnostenského zákona

12.2.2018 | Ing. Tomáš Mikula
Jaké je postavení technických norem v soustavě právních předpisů? Jak je to se závazností technických norem? Je nutné normy dodržovat, jsou závazné? Pokud ano, tak za jakých podmínek? Pokud ne, tak k čemu tedy jsou? A jak se projektování slaboproudu dotýká živnostenský zákon?

Redakční návštěva: Systémy automatického řízení osvětlení a vytápění

4.2. 09:05   Koukněte se na reportáž portálu TZB-info z realizace automatického řízení systémů osvětlení, větrání a audia od firmy HDL Automation v nově realizovaném spa v centru Prahy. více >>>

Projektování slaboproudu I. – projekt vs. projektová dokumentace

8.1.2018 | Ing. Tomáš Mikula
V médiích se problematika konvergence ICT s ostatními obory popisuje hlavně pouze z technologického hlediska. O praktickém dopadu na navrhování a projektování staveb už toho moc ke čtení není. Jak vnímáte slova projekt a projektová dokumentace vy?

Témata 2018

Partneři - Elektrotechnika

logo EXACQ

logo JABLOTRON
logo DOMAT CONTROL SYSTEM
logo SCHNEIDER ELECTRIC
 
 

Aktuální články na ESTAV.czObchvat Náchoda získal kladný posudek EIABioplasty nepatří do kontejnerů na plastySlnečné kolektory z THERMO|SOLARU môžu byť aj atypické a na balkónochDigitalizace proniká všemi oblastmi našeho života. Stavebnictví není výjimkou