Scénáře návratu z dovolené – Jak si užít dovolenou bez starostí?

Datum: 1.8.2013  |  Organizace: JABLOTRON ALARMS a.s.  |  Firemní článek

Znáte to: Mně se to stát nemůže! Střih: A vrátíte se do vykradeného bytu. Popíšeme vám tři scénáře, jak může situace probíhat.

JABLOTRON ALARMS a.s.
Pod Skalkou 4567/33
46601 Jablonec nad Nisou

tel.:Zákaznická linka 800 800 522. Linka pro montéry: 800 900 096. Školení: 483 559 951
e-mail:
web:www.jablotron.cz

Scénář první

Žádné zabezpečení, ani mechanické (pořádné dveře), ani elektronické (alarm). Navíc nezapomeňte, že žijete v anonymním světě, kde často neznáte ani své vlastní sousedy. Tak proč by zrovna oni měli řešit, co se to děje ve vedlejším domě či bytě? Ve chvíli, kdy s kufry přicházíte domů, mnohdy ještě ani netušíte, co se vevnitř odehrálo. Asi to nejmenší bude, že v té spoušti, co po sobě zloději zanechali, nemůžete najít kabel k fotoaparátu a nepřetáhnete si fotky z dovolené. Horší už je, že to vlastně nemáte kam převést, protože vám mimo jiné ukradli i počítač a novou televizi. Zavoláte policii a můžete se utěšovat pouze tím, že ještě včera jste si užívali pohodovou dovolenou.

Scénář druhý

Máte doma elektronické zabezpečení i kvalitní dveře a zámky. Alarm funguje, ale je připojen pouze k vašemu mobilu. Říkali jste si, že křik sirény alarmu zloděje jistě odradí, a když by se přeci jen něco stalo, máte to z práce kousek. Tak proč byste měli alarm připojovat na bezpečnostní agenturu? A tak se stane, že vám na dovolenou přijde SMS zpráva o tom, že byl váš objekt narušen. Zjistíte to až pozdě odpoledne, protože na pláž jste s sebou mobil netahali. Začínáte řešit, komu zavoláte, aby šel k vám domů situaci ověřit. Pro jistotu voláte i na policii, kde však právě řeší jiné události, a k prohlídce domu se dostanou až později. Ano, dají pak vědět. Klidná dovolená pro vás však skončila, protože přesně nevíte, co se stalo a co se bude dít dál.

Scénář třetí

Zavolá operátorka bezpečnostního centra, že došlo k narušení objektu. Když mobil nezvedáte, volá na další nahlášená čísla. Je však domluveno, že ve všech případech stejně vyráží zásahové vozidlo, takže i když vy nic netušíte, už jedou a postarají se. Zloděje chytli přímo na místě, předají ho policii. Teď zajišťují opravu rozbitých dveří, aby bylo místo zajištěno do vašeho návratu z dovolené. V případě většího narušení budou střežit místo, dokud to bude nutné. Až se s vámi spojí, informují vás o situaci, popřejí vám co nejhezčí zbytek dovolené a ujistí vás, že o svůj domov už se strachovat nemusíte.

Takže volte s rozmyslem. Zlý pes, kamarád soused se zbraní, příbuzní nastěhovaní po dobu dovolené ve vašem bytě, nebo naopak elektronický alarm napojený na bezpečnostní centrum? V každém případě nikdy nenechávejte plné poštovní schránky, pořádně zavřete okna a nechlubte se na sociálních sítích, kam jedete, nebo kde jste. I zloději jdou s dobou a celých 11 % z nich již někdy využilo informaci na sociální síti jako dobrý tip k nezvané návštěvě.*)

Ať se vám ale uvedené scénáře vyhnou a vy si užijete dovolenou bez jakýchkoli nepříjemných telefonátů.

*) Údaj vychází z průzkumu, který společnost Jablotron prováděla mezi vězni na konci roku 2012

 

Datum: 1.8.2013
Organizace: JABLOTRON ALARMS a.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Elektrotechnika

logo DOMAT CONTROL SYSTEM
logo JABLOTRON
logo SCHNEIDER ELECTRIC
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPraha znovu pořídí změnu územního plánu pro metro DCo připravit před pokládkou dřevěné podlahyPovrchová úprava kašírování neboli laminování, olepování, potahování